Ważny peeling

peeling

Dziś opowiem Wam co nieco o peelingach. To kosmetyk, o którym wiele z nas zapomina w biegu codziennych obowiązków. Nie doceniamy tego zabiegu, nawet nie zdajemy sobie sprawy z jego niezwykłej mocy.

Zabieg peelingu ciała i buzi powinnyśmy wykonywać około 2 razy w tygodniu. Jeżeli mamy bardziej suchą skórę, to można tę czynność ograniczyć do jednego razu w tygodniu. Możemy spokojnie zdecydować się na dostępne w sprzedaży kosmetyki. Jeżeli chcemy mieć pewność, ze kosmetyk będzie naturalny, to możemy przygotować go same.

Osobiście uwielbiam kawowo miodowy peeling, który sama przygotowuję. Wsypuję do miseczki kawy – nie musi to być jakaś wyszukana kawa, najlepiej kupić specjalną na peelingi tańszą kawę. Dodaję łyżkę miodu, odrobinę jogurtu, troszeczkę hypoalergicznej bazy myjącej i trochę cynamonu dla zapachu. Wszystko to mieszam energicznym ruchem. Tak przygotowaną mieszankę wcieram w ciało. Kofeina zawarta w kawie wspiera pozbywanie się tkanki tłuszczowej, pozbywamy się starego naskórka i poprawiamy krążenie. Do tego przepięknie pachnie!