Jak dobrać podkład?

podklad

Wybór podkładu, to jeden z większych problemów kosmetycznych kobiet. Większość z nas robi to w nieprawidłowy sposób. Najczęściej decydujemy się na zbyt jasne, lub zbyt ciemne odcienie. Skutek jest taki, że zamiast maskować niedoskonałości i dodawać nam urody, tworzy się nienaturalna maska.
Jak uniknąć takiego niebezpieczeństwa? Najlepiej wybierać podkład przy naturalnym świetle dziennym. Błędem jest testowanie podkładu na nadgarstku. Tam skóra ma zupełnie inny odcień niż na buzi. Dlatego najlepiej sprawdzaj odcień na złączeniu szyi i kości szczęki. Pamiętaj także, aby latem, kiedy Twoja skóra jest opalona, stosować inny odcień podkładu. Zimą i wiosną skóra jest dużo jaśniejsza, wtedy trzeba oczywiście jaśniejszego odcienia.
Podkład trzeba tez dopasować do potrzeb i naszych oczekiwań. Łączą się one nierozerwalnie z rodzajem naszej skóry. Innego podkładu potrzebuje tłusta skóra, innego sucha, a jeszcze innego mieszana. Dla tłustej cery idealny jest podkład matujący. Stosując go zachowamy efekt świeżej buzi na długo. Innego kosmetyku używamy na co dzień, a innego na specjalne wyjścia. Do codziennego makijażu lepiej wybrać taki, który nie obciąży naszej skóry. Od czasu do czasu możemy pozwolić sobie na bardziej sceniczny makijaż – dobrze się sprawdzi na weselach, studniówkach i dużych wyjściach.