Idealny tusz do rzęs

tusz

Każda z nas marzy o pięknych, długich rzęsach. Niektóre z nas mają to szczęście, ze są posiadaczkami fenomenalnie długich rzęs, za to chciałyby aby były grube i gęste. Inne narzekają, że mają nieduże oczy z malutkimi rzęsami, więc chciałyby w ogóle je mieć. Jak widzicie, ile kobiet, tyle potrzeb. To pewnie jest powodem ilości dostępnych w drogeriach tuszów.

Każdy z producentów ma swoja, nieźle rozwiniętą linię kosmetyków do rzęs. Co decyduje o jakości tuszu? Na pewno jednym ze składników jest sama receptura tuszu. Ważne, aby była idealnie wyważona. Nie może być ani zbyt sucha, ani zbyt mokra. W pierwszym przypadku, będzie ciężko ją rozprowadzić po rzęsach. Jeżeli konsystencja będzie zbyt wodnista, wówczas kosmetyk może sklejać rzęsy i odbijać się na górnej powiece. Zazwyczaj malujemy się rano, potem wychodzimy do szkoły, albo do pracy i tam spędzamy kilka godzin. Nie chcemy przecież wyglądać jak panda z siniakami pod oczami. Dlatego receptura musi być trwała i odporna na warunki zewnętrzne.

Drugim czynnikiem decydującym o sukcesie tuszu jest szczoteczka. Producenci proponują nam szczoteczkę z włosiem i silikonową. Tutaj wybór należy do Was. Grube i gęste szczotki dobrze pogrubiają i rzęsy. Do podkręcania świetne są takie odpowiednio wyprofilowane. Jeżeli chodzi o efekt wydłużenia to uzyskacie go za pomocą szczoteczek silikonowych, które rozdzielą każdy włosek.